Ekz.ekutohet ish polici në Tiranë, si i vr.anë vëllain 10 vite më parë në të njejtin vend (Detajet tron.ditëse)

Detaje tro.nditëse nga vr.asja e para pak minutave në Tiranë.

Mësohet se në stacionin e fundit të Tiranës së Re ka patur disa të shtëna me a.rmë e për pasojë ka mbetur i vr.arë Arben Bilali, ish polic, 50 vjeç. Autorët janë larguar me një mjet të tipit Benz ndërsa ende nuk dihen rrethanat apo shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Ndërkaq, rezulton se 10 vite më parë, në të njëjtin vend, më datë 11 gusht 2010, Arben Bilalit, i kanë vr.arë vëllain, Leonard Bilali.

Një muaj para se t’i vr.isnin vëllain, ditët e para të majit 2010, persona të paidentifikuar tentuan të vr.isnin oficerin duke e që.lluar me pi.stoletë.

SI I SHPËTOI ATENTATIT në maj të 2010-ës Arben Bilali:

Por ai i shpëtoi atentatit pasi mori mjekim në spital pas dy plagëve të marra në lokal.

Ish-polici, në shenjestër të këtij ate.ntati ishte përfolur për një vr.asje të ndodhur vite më parë edhe pse zyrtarisht nuk ishte pandehur asnjëherë për këtë kr.im. .

EK.ZEKUTIMI i vëllait të Arben Bilalit, 11 gusht 2010:

Leonard Bilali u ek.zekutua me 4 pl.umba pist.olete në një nga lokalet e kryeqytetit.

Pas ngjarjes u mësua se vr asja kishte ndodhur pas një sherri mes disa personave në lokalin ku ishte ulur Bilali. Leonard Bilali ishmundësi i Dinamos ishte i vëllai i ish-efektivit special të policisë Arben Bilali.

33-vjeçari u që.llua teksa ishte i ulur në një nga tavolinat e lokalit ‘Shijaksb.urg’, pranë stacionit të fundi të autobusit të Tiranës së Re, në rrugën “Irfan Tomini” në kryeqytet.
.
Bilali u dërgua në gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak, ku ndërroi jetë si pasojë e plagëve të rënda të marra në kokë dhe në trup. E

Nga veprimet e kryera hetimore autori ka që.lluar një herë në bark Bilalin dhe kur si pasojë e goditjes 33-vjeçari është përkulur ka që.lluar edhe 3 herë të tjera nga pas, në krahun e majtë. Autori është larguar më këmbë, por dyshohet se është ndihmuar edhe nga persona të tjerë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes

Loading...