Fotot që do t’ju “bluajnë” mendjen, shikojini mirë para se te flisni! (Foto+Video)

Ndonjëherë një fotograafi mund të na “torturojë” për ta kuptuar se çfarë fsheh. Në momentet kur shkrep një foto, ajo që shohim më pas mund të japë një kuptim të çuditshëm. Zhduket koka apo ndonjë pjesë trupi, këmbët apo ndonjë bërryl paraqiten në mënyrë të gabuar duke menduar se është ndonjë magji. Këtu janë disa shembuj të fotografive që ju duhet të shikoni me kujdes për shkak se ata nuk janë çfarë ato duken shtyp mbi foto qe te shikosh me shume.
Foto+Video

91 vjeçari merr abdes me uj të ngrirë,bora dhe akulli nuk i pengojnë të falet (Video)

91-vjeçari Şerif Mehmet Erdem, i cili jetonte në fshatin Çeribaşı të rrethit Büyükorhan të Bursas, udhëton me një këmishë me mëngë të shkurtra edhe në dimër të ftohtë. Njeriu i vjetër që e urren ngrohjen nuk mban veshje te trasha. Şerif Mehmet Erdem, i cili urren nxehtësinë, nuk ulet në dhomën e furrës në shtëpi.
Foto+Video

Zbulohet dëshmia e bashkëshortit të 20-vjeçares që u kap mat me shoferin e fugonave në Bastar (Video)

Arben Gjeci është 35-vjeçari nga fshati Bastar i Mesëm, i cili u v.ra në mënyrë mak.abre nga Esat Cani.
31-vjeçari kishte zbuluar lidhjen e fshehtë in.time që babai i 3 fëmijëve kishte patur me motrën e tij 20-vjeçare Elida Canin, e cila ishte e martuar me 30-vjeçarin Dëfrim Kurtin. Cani e kishte ruajtur Gjecin për disa muaj, pasi ai dyshonte se viktima kishte lidhje me motrën apo me gruan e tij.
Foto + Video

(Video) ‘Ti ke vr.arë Ardit Gjoklajn!’ Studentët ia plasin në fytyrë Erion Veliajt, por ai bën veprimin e ulët

Gjatë një vizite në Qytetin Studenti, Erion Veliaj është pritur me protesta nga studentët.

Studentët protestues jo vetëm denoncuan gënjeshtrat e Veliajt për rregullimet e godinave, por edhe i kujtuan se është përgjegjësi kryesor për vr.asjen e punëtorit 17-vjeçar Ardit Gjoklaj. Arditi kishte ëndërr të vazhdonte studimet universitare, por grykësia e Veliajt dhe pronarit të firmës së plehrave i morën jetën. Të bezdisur nga e vërteta, shoqëruesit e Veliajt ndërhynë me forcë, tentuan t’u merrnin celularët dhe në fund i nxorën jashtë studentet nga godina e mjerueshme ku ato banojnë.

Thirrjet e studentëve: Jashtë keqbërësit nga mjediset universitare! Drejtësi për Ardit Gjoklajn! Studentët e bashkuar kanë për të fituar!

I riu bën 11 operacione që të ngjajë si Michael Jackson, përfundimi…

Një i ri nga Argjentina i ka lënë “gojëhapur” të gjithë me veprimin e tij.

Mediat e huaja shkruajnë se 22-vjeçari nga Argjentina ka bërë një “çmenduri” të madhe për të imituar idhullin e tij, “Mbretin e Popit”, Michael Jackson.

Leo Blanco mësohet se ka bërë 11 operacione plastike, për ti ngjarë sa më shumë ish-këngëtarit Michael Jackson.

Operacionet atij i kanë kushtuar 30.000 dollarë e sipas Leos pas çdo operacioni ai ndihet më afër objektivit të tij.

“Nuk e mendoja se do më kushtonte kaq shumë, por për të realizuar ëndrrën time ja vlen”, është shprehur 22- vjeçari nga Buenos Aires.

Më poshtë keni edhe fotografitë se si duket ai pas ndërhyrjeve./a.k/noa.al/

     

Lindin në javën e 22-të të shtatzënisë, çfarë ndodhi me binjaket që kishin vetëm 10% mundësi mbijetese

Lindën në javën 22-të të shtatzënisë, më operacion në muajin nëntor të vitit 2018, por për dy binjakë nga Iowa, në SHBA, ndodhi një mrekulli e vërtetë.
Foshnjat të cilat lindën 18 javë para kohe, dhe që kishin vetëm 10% mundësi mbijetese, janë shëndoshë e mirë. Dy vajzat Kambry dhe Keeley Ewoldt, rezultuan dy luftëtare të vërteta, të cilat u kapën fort pas jetës.

Kur nëna e tyre Jade Ewoldt ishte shtatzënë, u diagnostikua nga sindroma e transfuzionit fet-fetal (TTTS), një gjendje klinike e cila shkakton shpërndarjen jo të njëjtë të sasisë së gjakut në plançetë dhe që në shumë raste çon në vdekje.

Kështu gruaja ju nënshtrua një ndërhyrje delikate në javën e 17-të të shtatzënisë brenda në mitër, por kjo gjë i shkaktoi lindje të parakohshme, shkruan noa.al. Gruaja tregon se kur vajzat lindën ishin shumë të vogla, por Zoti e deshi që të shpëtonin, pas trajtimit për disa javë në spital. Fatmirësisht dy vajzat aktualisht gëzojnë shëndet të plotë. /a.y/noa.al

Mjekët i fikin pajisjet që e mbanin në jetë, pacientit të gabuar

Një spital në New York, po përballet në gjykatë, pasi rezulton që mjekët i kanë fikur pajisjet që e mbanin në jetë, pacientit të gabuar. Ngjarja ka ndodhur disa muaj më parë, pasi u kërkua miratimi motrës së personit me të njëjtin emër. Freddy Clarence Williams, 40 vjeç, vdiq në St. Barnabas Hospital të Brooklyn, pasi Shirell Williams, dha aprovimin që ti fikeshin pajisjet që e mbanin në jetë, për shkak se kishte pësuar vdekje cerebrale.

Shirell ishte njoftuar nga spitali dy javë para ngjarjes, pasi Williams ishte shtruar për overdozë droge, me dëmtime të rënda në tru. Mjekët i gjetën pacientit në portofol, numrin e saj. Menduan se ishte vëllai i Shirell, Frederick Williams, dhe e njoftuan. Ai qëndronte në shtrat i shtrirë, pa dhënë asnjë shenjë jete. Mjekët konstatuan vdekjen cerebrale dhe i kërkuan autorizimin për të fikur pajisjet që e mbanin në jetë. Në atë moment, e pikëlluar Shirell, aprovoi dhe kështu u bë.
Në ditën e fikjes së pajisjes, në spital mbërritën gjithë të afërmit dhe vajzat e pacientit për ti dhënë përshëndetjen e fundit. Teksa kishin kaluar disa javë, mbërriti një telefonatë në zyrën e mjekut ligjor, ku pasi u bë autopsia u bë një zbulim i rëndë. Në atë moment zbuloi se burri që kishte vdekur ishte Freddy Clarence Williams, por nuk ishte vëllai i Shirrell, Frederick Williams.“Po atëherë, çfarë ka ndodhur me Frederick?”, pyeti gruaja, shkruan noa.al.

Rezultoi se vëllai i saj, në ato ditë ndodhej në burg, shëndoshë e mirë dhe ndodhet ende pas hekurave në ishullin Rikers dhe se për shkak të tubave dhe ngjashmërive, iu duk i njëjti. Pas kësaj Shirell paditi spitalin, për shkak të asaj që kaloi familja për ditë të tëra, ndërsa nuk e di nëse familjes së Frederick Clarence Williams, i është thënë nëse nuk është më gjallë. /a.y/noa.al

Prezantuesja shqiptare ia kap gjoksin mysafires LIVE në emision…. (Video)

Para disa kohësh, në faqet rozë qarkulloi fotografia e Fatma Methasanit duke kapur gjoksin e Roza Latit në një festë.
Nuk kaloi shumë kohë dhe moderatorja e “Why Not” në Ora News iu hakmorr.

Gjatë emisionit, Roza i kërkoi Fatmës që të mbyllte sytë.Aty erdhi e papritura! Roza Lati i kapi gjoksin Fatma Methasanit.

O moj “K**vë do të te bej te famshme”, del me te dashuren live ne Facebook, ai e vr.et para të gjithëve (Video)

Një 37-vjeçar nga Louisiana, SHBA, është shpallur fajtor për vr.asjen e ish të dashurës së tij ndërkohë që po transmetonin “live” në Facebook.

Johnathan Robinson u shpall fajtor të enjten ndërkohë që i shpëtoi dënimit me vde.kje për vr.asjen e 27-vjeçares, Rannita Williams në prill të vitit që shkoi.

Roza Lati e thotë hapur: I kam parë prindërit e mi duke… (Video)

Roza Lati e thotë hapur: I kam parë prindërit e mi duke…

Aatorja Roza Lati gjatë një interviste në emisionin “Dritare me Rudinën” e ka treguar hapur se i ka parë prindërit e saj duke u konfliktuar.
Tema e këtij ishte “S.eksi dhe Nderi” dhe Roza ka folur mëse hapur për të dyja çështjet.