Ekz.ekutohet ish polici në Tiranë, si i vr.anë vëllain 10 vite më parë në të njejtin vend (Detajet tron.ditëse)

Detaje tro.nditëse nga vr.asja e para pak minutave në Tiranë.

Mësohet se në stacionin e fundit të Tiranës së Re ka patur disa të shtëna me a.rmë e për pasojë ka mbetur i vr.arë Arben Bilali, ish polic, 50 vjeç. Autorët janë larguar me një mjet të tipit Benz ndërsa ende nuk dihen rrethanat apo shkaqet e ngjarjes së rëndë.

Ndërkaq, rezulton se 10 vite më parë, në të njëjtin vend, më datë 11 gusht 2010, Arben Bilalit, i kanë vr.arë vëllain, Leonard Bilali.

Një muaj para se t’i vr.isnin vëllain, ditët e para të majit 2010, persona të paidentifikuar tentuan të vr.isnin oficerin duke e që.lluar me pi.stoletë.

SI I SHPËTOI ATENTATIT në maj të 2010-ës Arben Bilali:

Por ai i shpëtoi atentatit pasi mori mjekim në spital pas dy plagëve të marra në lokal.

Ish-polici, në shenjestër të këtij ate.ntati ishte përfolur për një vr.asje të ndodhur vite më parë edhe pse zyrtarisht nuk ishte pandehur asnjëherë për këtë kr.im. .

EK.ZEKUTIMI i vëllait të Arben Bilalit, 11 gusht 2010:

Leonard Bilali u ek.zekutua me 4 pl.umba pist.olete në një nga lokalet e kryeqytetit.

Pas ngjarjes u mësua se vr asja kishte ndodhur pas një sherri mes disa personave në lokalin ku ishte ulur Bilali. Leonard Bilali ishmundësi i Dinamos ishte i vëllai i ish-efektivit special të policisë Arben Bilali.

33-vjeçari u që.llua teksa ishte i ulur në një nga tavolinat e lokalit ‘Shijaksb.urg’, pranë stacionit të fundi të autobusit të Tiranës së Re, në rrugën “Irfan Tomini” në kryeqytet.
.
Bilali u dërgua në gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak, ku ndërroi jetë si pasojë e plagëve të rënda të marra në kokë dhe në trup. E

Nga veprimet e kryera hetimore autori ka që.lluar një herë në bark Bilalin dhe kur si pasojë e goditjes 33-vjeçari është përkulur ka që.lluar edhe 3 herë të tjera nga pas, në krahun e majtë. Autori është larguar më këmbë, por dyshohet se është ndihmuar edhe nga persona të tjerë për t’u larguar nga vendi i ngjarjes

Tronditet Tirana! Përplasje me ar.më midis grupeve, vri.tet ish polici përballë komisariatit

Vri.tet një ish polic ne Tirane. Ngjarja ka ndodhur në stacionin e fundit të Tiranës së Re ku ka patur të shtëna me ar.më mes dy grupeve. Paraprakisht, mësohet se vik.tima është A.Bilali, ish polic, 50-vjec. Nuk dihen ende shkaqet apo rrethanet e ngjarjes. Vijon…

Foto+Video: Me flokë të shkurtra dhe shumë stil – Çiljeta mahnit me pamjen e saj të re

Këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga ditë më parë u bë krye-temë e mediave vendore.
Ajo reagoi ashpër lidhur me një lajm që cenonte privatësinë e saj, duke kërkuar nga mediumet që ta lënë të qetë sa i përket kësaj pjese.
Çiljeta përndryshe është shumë aktive dhe e ndjekur edhe në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e saj e përditshme.
Së fundmi, Çiljeta ka publikuar në rrjetin social Instagram një fotografi, ku shfaqet mjaft atraktive me ndryshimin e ri në pamje.
Ajo i ka bërë flokët e saj edhe më të shkurtra, gjersa duket mjaft tërheqëse veshur me një bluzë të bardhë, dhe fund të zi. “Një grua është si çanta e çajit, nuk mund të thuash sa e fortë është ajo deri sa ta vendosësh në ujë të nxehtë”, ka shkruar Xhilaga në mbishkrimin e fotografisë.
Përndryshe, ajo nuk ka bërë të ditur nëse është në realizim e sipër të ndonjë projekti muzikor, që me siguri fansat e saj po e presin.
Foto + Video

VIDEO: Përlotet Adelina Tahiri: Kam pasur kërcënime për fëmijën tim

Këngëtarja shtoi se tani është shumë e lumtur dhe vogëlushi i ka dhënë motiv të ecë përpara.
Martesa e Adelina Tahirit me avokatin maqedonas, Serjoza Markov nuk u prit shumë mirë nga publiku dhe këngëtarja u sulmua në rrjete sociale.
Në një intervistë për emisionin e Big Mamës “Mama’s trip”, Adelina është përlotur teksa ka treguar gjendjen e vështirë që ka kaluar. “Kam pasur kercnime, nga shqiptarë, nga maqedonas, kam pasur kercëniim femijen tim.
Për këtë arsye nuk e publikoja fëmijën. Ka qenë shumë e vështirë.
Ndihem shumë keq kur e kujtoj.
Nuk e di a është mekat të duash dikë”, u shpreh Adelina e prekur. Këngëtarja shtoi se tani është shumë e lumtur dhe vogëlushi i ka dhënë motiv të ecë përpara. “Tani jam shumë e lumtur.
Familja dhe burri më kanë mbështetur. Fëmija më ka dhënë motiv të vazhdoj.
Ne sa jemi të mirë si popull, jemi edhe të poshtë ndonjëherë. Unë i kuptoj, janë të mllefosur nga e kaluara, por nuk jam unë fajtore.
Ishte diçka më e fortë se unë”, tha Adelina.
Video

Dua Lipa nderon aktivistët e AIDS me “Swan Song” Video

Pop ylli me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, ka pak kohë që ka lansuar projektin e saj më të ri muzikor “Swan Song”. Kjo këngë është kolonë zanore e filmit të ardhshëm “Alita: Battle Angel” dhe ka një melodie të fortë me mesazh domethënës.
Lipa përmes një postimi të bërë në Twitter javën që shkoi, bëri të ditur se “Swan Song” është “vetëm fillimi i luftës sonë për drejtësi”. Ylli i pop-it vuri në dukje se Alita “lufton për të drejtat e njerëzve të margjinalizuar” dhe tha se projekti muzikor u frymëzua kryesisht nga ACT UP, një grup global avokimi që u formua në vitin 1987 në përgjigje të krizës së vazhdueshme të HIV / AIDS.
Shpresojmë që ne të gjithë gjejmë një pjesë të vetes në karakterin e Alitës dhe të shohim se ne kurrë nuk duhet të heqim dorë nga beteja jonë kundër padrejtësive të botës”, tregon ajo.

Veshja e tejdukshme i zbulon këtë pjesë intime Morena Tarakut

Morena Taraku e ka realizuar një foto nga banjo dhe veshja i ka zbuluar një pjesë intime.
Këngëtarja dhe modelja seksi, Morena Taraku në një fotografi të publikuar në Instagram është shfaqur më seksi se kurrë.
Morena foton e postuar e ka realizuar në banjo, ndërsa veshja e tejdukshme i ka zbuluar një pjesë të vitheve dhe tangat. Imazhi është realizuar në Turqi, shtëpinë e dytë të zeshkanes seksi.
Foto Video

Big Brother Filloi Dje, Shikoni Çfar Çmendurie Po Ndodh Tani, Çfar Kushti U Ka Vene Vellau I Madh.. (Foto+Video)

As këtë vit nuk mund të mungonin skenat e nxehta në Big Brother Albania.Daniel dhe Fotini janë parë së fundmi duke dhuruar skena të nxehta në dush me njëri – tjetrin.
Por mbrëmjen e sotme kanë shkuar dhe më tej duke dhënë “fërkimet” e para me njëri – tjetrin dhe duke qenë shumë afër pikës ekstreme, që me sa duket i kanë thirrur mendjes dhe kanë reflektuar se seksi në Big Brother është i ndaluar. Për minuta me radhë, çifti ka dhuruar “shfaqje” siç mund ta shikoni nga video e mëposhtme.
Foto+Video

Zbulohet pamje per të rritur e të dashurës së Feros… (Foto+Video)

Mund të themi padyshim që Arbenita Ismajli është kthyer në një prej modeleve më të përfolura në showbizz-in shqiptar.
Lidhja e saj me Feron është bërë kryefjalë e titujve rozë dhe tani çdo lëvizje e çiftit nuk mund të mbetet pa u vëzhguar në detaje e komentuar.Me ndarjet bashkimet ndjekjet dhe më pas unfollow-et në rrjetetet sociale, Arbenita dhe Fero dinë mjaft mirë si të qëndrojnë në qendër të vëmendjes …
Foto + Video

Bëjeni këtë që ta kënaqeni plotësisht në shtrat gruan..(Foto+Video)

Këto janë 3 shenjat më tërheqëse të zodiakut, ata kanë sekrete të rëndësishme në artin e joshjes. Akrepi Meshkujt e lindur nën shenjën e Akrepit konsiderohen jashtëzakonisht tërheqës. Akrepët kanë një tërheqje të parezistueshme. Ata kanë talent për të nënshtruar çdo grua përmes magjisë së tyre. Edhe meshkujt më pak tërheqës të kësaj shenje gjithmonë arrijnë të marrin gjithçka që duan nga një grua.Per temesuar shenjat tjera per te pare videon ..
Foto+Video